Muzyka serca – koncepcja

 

Celem stworzenia Sound of Soul, technologii zapisywania muzyki serca, nie było wprowadzenie na rynek kolejnego narzędzia terapeutycznego z obietnicą, że to jest środek na wszystkie dolegliwości…
Podstawowym pomysłem Sound of Soul jest to, że ciało człowieka jest najlepszym lekarzem dla samego siebie. Posiada wszystkie potrzebne cechy i środki, by siebie naprawiać i leczyć, jeśli tylko potrafimy być w harmonii ze sobą i z naszym otoczeniem.  Ten pomysł nie jest nowością i wielkim odkryciem, jest to podstawa większości starożytnych metod leczenia i podejścia do zdrowia i ciała człowieka.
Unikatowość Sound of Soul polega na tym, że tworzymy i słuchamy muzyki własnego serca. Ta muzyka odzwierciedla naszą własną wibrację i przez to pomaga wprowadzić ciało, duszę i umysł w stan harmonijnego współdziałania.
Obniża się poziom stresu, wycisza się umysł. Wskutek czego włączają się i skuteczniej działają mechanizmy samouzdrawiające, które ma  każdy z nas, od pierwszej chwili istnienia na tej Ziemi.
Muzyka Sound of Soul tworzy się z impulsów w obszarze wibracji odpowiadających częstotliwościom przywspółczulnego układu nerwowego, ponieważ celem jest obniżenie poziomu stresu, wywoływanego przez nadmierną aktywację współczulnego układu.

Lęki i stres blokują nam drogę do zdrowia

Podstawą zdrowia i skuteczności działania układu odpornościowego oraz mechanizmów samo-uzdrowienia jest wewnętrzny spokój, relaks i równowaga. Tylko wtedy nasze ciało ma możliwość do naprawy siebie i odmłodzenia.
Prowadzony ze sobą „dialog wewnętrzny” czyli bez przerwy rojące się w naszych głowach pomysły i rozważania często nie służą rozwiązywaniu problemów oraz znalezieniu sposobów na wyrażenie siebie. Najczęściej jest to ciagle powtarzajaca się obsesyjna komunikacja lub konfrontacja pomiędzy Ego/Ja i różnymi przeszłymi, urojonymi sytuacjami i lękami. To powoduje, że ciągle znajdujemy się w trybie zaniepokojenia i stresu.
Dla naszego ciała nie ma znaczenia, czy niebezpieczeństwo jest realne, czy wyimaginowane. Reaguje w taki sam sposób, aktywując działanie współczulnego układu nerwowego .Włącza instynktowne mechanizmy, które powstały dawno temu i służyły na przykład do szybkiej ucieczki przed niebezpieczeństwem. W takim stanie nie działają systemy samo-uzdrowienia, lecz ochronne. Serce człowieka koordynuje działanie tych systemów.By pozwolić ciału odbudować siebie, musimy wyciszyć umysł, zrelaksować się i przez to włączyć działanie przywspółczulnego układu nerwowego oraz naturalne mechanizmy odbudowy i regeneracji. Na tym polega efekt uzdrawiający medytacji.
Każdy, kto chociaż raz spróbował medytować lub pozbyć się natrętnych myśli, wie jak jest to trudne.  Sound of Soul jest łatwiejszą i bardziej dostępną dla nowoczesnego człowieka alternatywą do znalezienia takiej wewnętrznej ciszy i spokoju. Słuchając własnej muzyki, która powstaje z serca i tworzy się na podstawie indywidualnych wibracji, zaczynamy lepiej uświadamiać i odczuwać siebie, znajdujemy drogę do wewnętrznej jaźni, wyzwalamy się spod władzy lęków, fałszywych pragnień i błędnych koncepcji .Pozwala to naszemu ciału wrócić do stanu harmonii ze sobą i otoczeniem. Impuls i stopień tej czujności wyraźnie widać przy pomocy analizy zmienności rytmu serca (HRV). W wyniku ciągłego myślenia i niepokoju stresujemy serce i to właśnie odzwierciedla się w HRV.
Nie jesteśmy naszymi myślami. Pomysły i sam mechanizm myślenia mają być  narzędziem pomocniczym. Najczęściej jednak tak nie jest i, za pośrednictwem ego, to co miało nam służyć, przetworzyło się w naszego właściciela, zakłócając nam dostęp do prawdziwej Jaźni. Do uczucia harmonii i szczęścia, nie zależnych od ciągle zmieniających się okoliczności i wrażeń zmysłowych.
Tylko odnajdując drogę do siebie, potrafimy odnaleźć prawdziwy spokój i zadowolenie, trwałe zdrowie i energie życiową, niezbędną do tego, by tworzyć, rozwijać się i pokonywać szczyty.